Jump to content

Дублиране на клиенти


elito

Препоръчани публикации

Здравейте, 

Два проблема изникват при мен: 

1. Забелязах, че в списъка с контрагенти имам много дублирани фирми клиенти с абсолютно еднакви имена и булстат. Не е ли  възможно програмата да прави проверка по булстат и да предупреждава, както при създаване на артикул с еднакви кодове.

2. При правене на заявка няма възможност да се избират артикулите с баркод четеца. А това спестява време.

 

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

при създаване на нов контрагент програмата винаги извършва проверка по наименование и булстат, и ако бъде открито съвпадение със съществуващ контрагент, извежда предупреждение. Щом при Вас се е получило дублиране, тогава или тези данни са били записани по по-различен начин и програмата не ги е приела за съвпадение, или пък предупреждението е било игнорирано от потребителя. Бих препоръчал преди създаване на нов клиент, да извършите търсене по булстат, за да проверите, дали той вече не е създаден в БД и да си спестите повторното писане на данните му.

 

Относно поддръжката на баркодове в модула за заявки, ще имам грижата да добавя такава възможност в този модул в някоя от следващите версии.

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...