Jump to content

продажба с намаляване на брой и килограм


Хюсеин Хюсеинов

Препоръчани публикации

Здравейте.

 

Имам цех за дограма , и стоката я доставям по килограм.

 

Въпроса ми е.

 

 

1.Доставям 100 килограма профили.Единия профил тежи 5килограма - значи съм доставил 20 броя

При продажба на 15 килограма профил съответно да ми приспадне от наличността ( остават 85кг) но също така и бройката останали профили - 15 кг профили са 3 броя.

 

 

 

Идеята е следната аз като погледна в програмата - искам да видя колко броя профили имам и съответно колко килограма са останали.

 

 

Благодаря предварително.

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

за всеки артикул програмата поддържа само по една мерна единица, по която можете да отчитате наличността. Това е мерната единица, която е дефинирана като основна, т.е. тази, по която произвеждате/продавате. Ако това е "брой", то тогава в наличността ще виждате само бройки, а ако е килограм - респективно килограми.

 

Можете обаче да се възползвате от възможността да доставяте материала по вторичната мерна единица при зададен от Вас коефициент на трансформация. Това означава, че след като въведете доставката в килограми, програмата автоматично ще я преобразува в бройки. За конкретния случай, при който доставяте 100 кг. профили, равняващи се на 20 бр., коефициентът на трансформация от вторична към основна мярка трябва да бъде 0.2. Ако в модул "Стоки" зададете този коефициент и тази допълнителна мярка за въпросния материал, програмата ще Ви предлага всеки път да въвеждате количествата и цените му при доставка в килограми, а при запис ще ги преобразува в бройки при зададения коефициент.

 

Това важи за случаите, при които профилите винаги тежат по 5 кг. всеки. Разбира се, програмата допуска не само перманентна промяна на предварително зададения коефициент, но и временна - докато извършвате доставката.

 

Ако обаче в разходните Ви норми и въобще - при продажба/производство фактурирате (изписвате) килограми, тогава основната мярка трябва да си остане килограм и трансформация не се извършва, или пък трябва да промените начина, по който фактурирате и влагате материалите в производството, така че изписването да става в бройки.

 

За по-подробна информация, можете да прегледате ръководството за работа с продукта, в частта за доставките и по-специално "Доставки по допълнителна мерна единица" на този адрес.

 

Има някаква вероятност в бъдеще да добавя възможност за справка за наличността и по вторичната мярка, но това ще е приложимо единствено в случаите, при които коефициентът не се променя никога, тъй като реално наличността няма да се води по втория показател, а единствено ще се получава чрез прилагане на посочения коефициент към основната мярка, за да се получи наличността по допълнителната, т.е. тя ще се изчислява динамично всеки път.

 

 

 

Поздрави.

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...