Jump to content

Протоколи за трансформация.


kr1100

Препоръчани публикации

Здравейте!

Инсталирах си Lite версия, създадох си номенклатура на стоките, контрагенти -доставчици и клиенти . И мисля да закупя версия Про.

 

Но в процеса на тестване на програмата стигнах до въпроса : " В версия Про предвиждат ли се протоколи за трансформация на стоки и материали - примерно от кв.м в кг , от м. в кг и обратно "? В моята сфера на дейност ми се налагат именно такива трансформации - купувам стока и материали, които ще се влагат в производство , но мерните единици на доставчиците не ми вършат работа .

Друг въпрос е , че не намирам документа за изписване на дадена стока / дребни неща/ безвъзмезно на клиенти като мостра за изпробване. Ако не се изпишат тези стоки ще се явяват в наличност.

 

Поздрави за добрата програма .Надявам се да стане още по-добра и гъвкава.

Link to comment
  • Администратор

Здравейте,

благодаря Ви за положителните отзиви за програмата!

 

Възможност за трансформация от една мерна единица в друга се предвижда, но ще бъде добавена в по-следващата планирана версия на програмата. За съжаление няма да има възможност да бъде включена в следващата версия, тъй като тя вече е на етап тестове и не се добавят нови функции.

 

Що се отнася до изписването на стоки, които се подаряват на клиента, то това може да стане чрез издаване на обикновена стокова разписка от модул "Продажби", по нулева цена. Друг вариант за това е да ги включвате в разходната норма на изделия или услуги, които фактурирате на клиентите, при което ще бъдат изписани от склада в момента на производството (за изделия) или при продажбата (в случай, че са добавени към разходна норма на услуга).

 

Поздрави.

 

Link to comment

Присъедини се към разговора

Можеш да публикуваш сега, а да се регистрираш после. Ако имаш акаунт, Влез сега за да публикуваш със своя профил.
Забележка: Преди да се покаже, публикацията ще бъде прегледана от модератор.

Гост
Отговорѝ в тази дискусия...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...